83 Pato PES 2009
| Name | Pato |
|---|---|
| ID | 35266 |
| Nationality | Brazil |
| Club | A.C. Milan |
| National Team | Brazil |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
84
Attack
30
Defence
78
Body Balance
78
Stamina
91
Top Speed
92
Acceleration
85
Response
90
Agility
85
Dribble Accuracy
87
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
82
Shot Accuracy
82
Shot Power
85
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
70
Swerve
81
Header
79
Jump
86
Technique
82
Aggression
73
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Side
| Name | Pato |
|---|---|
| ID | 35266 |
| Nationality | Brazil |
| Club | A.C. Milan |
| National Team | Brazil |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 7 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

