71 Aliadiere PES 2008
| Name | Aliadiere |
|---|---|
| Full Name | Jérémie Aliadière |
| ID | 4007 |
| Nationality | France |
| Club | Middlesbrough |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 11 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
35
Defence
73
Body Balance
80
Stamina
78
Top Speed
81
Acceleration
84
Response
81
Agility
78
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
76
Shot Accuracy
76
Shot Power
75
Shot Technique
68
Free Kick Accuracy
67
Swerve
77
Header
82
Jump
80
Technique
88
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
64
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Scoring
- Defensive Positioning
| Name | Aliadiere |
|---|---|
| Full Name | Jérémie Aliadière |
| ID | 4007 |
| Nationality | France |
| Club | Middlesbrough |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 11 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
