73 Aliadiere PES 2009
| Name | Aliadiere |
|---|---|
| Full Name | Jérémie Aliadière |
| ID | 4007 |
| Nationality | France |
| Club | Teesside |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 10 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
77
Attack
42
Defence
73
Body Balance
76
Stamina
81
Top Speed
84
Acceleration
85
Response
81
Agility
78
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
76
Shot Power
75
Shot Technique
68
Free Kick Accuracy
61
Swerve
77
Header
82
Jump
85
Technique
85
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Scoring
- Defensive Positioning
| Name | Aliadiere |
|---|---|
| Full Name | Jérémie Aliadière |
| ID | 4007 |
| Nationality | France |
| Club | Teesside |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 10 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
