67 Alparslan Erdem PES 2009
| Name | Alparslan Erdem |
|---|---|
| ID | 38574 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Galatasaray A.S. |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 174cm |
| Weight | 66kg |
| Shirt Number | 60 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
56
Attack
63
Defence
72
Body Balance
77
Stamina
77
Top Speed
74
Acceleration
70
Response
75
Agility
75
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
63
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
75
Shot Power
60
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
63
Swerve
67
Header
68
Jump
70
Technique
63
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Alparslan Erdem |
|---|---|
| ID | 38574 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Galatasaray A.S. |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 174cm |
| Weight | 66kg |
| Shirt Number | 60 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
