69 Alparslan Erdem PES 2010
| Name | Alparslan Erdem |
|---|---|
| ID | 38574 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 174cm |
| Weight | 66kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
57
Defence
72
Body Balance
77
Stamina
77
Top Speed
76
Acceleration
70
Response
75
Agility
75
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
75
Shot Power
60
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
63
Swerve
67
Header
74
Jump
70
Technique
70
Aggression
61
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Alparslan Erdem |
|---|---|
| ID | 38574 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 174cm |
| Weight | 66kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players