66 Aluko PES 2010
| Name | Aluko |
|---|---|
| Full Name | Sone Aluko |
| ID | 33258 |
| Nationality | England |
| Club | Aberdeen |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 62kg |
| Shirt Number | 11 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
35
Defence
66
Body Balance
81
Stamina
87
Top Speed
88
Acceleration
75
Response
85
Agility
78
Dribble Accuracy
83
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
76
Shot Power
71
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
57
Swerve
70
Header
78
Jump
77
Technique
80
Aggression
61
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
4
Condition
Skills
- Dribbling
| Name | Aluko |
|---|---|
| Full Name | Sone Aluko |
| ID | 33258 |
| Nationality | England |
| Club | Aberdeen |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 62kg |
| Shirt Number | 11 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
