81 Arango PES 2008
| Name | Arango |
|---|---|
| ID | 8949 |
| Nationality | Venezuela |
| Club | Mallorca |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 179cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 18 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
79
Attack
40
Defence
80
Body Balance
84
Stamina
85
Top Speed
80
Acceleration
74
Response
84
Agility
82
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
77
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
82
Shot Power
83
Shot Technique
81
Free Kick Accuracy
80
Swerve
80
Header
83
Jump
84
Technique
76
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Shooting from Distance
- Centre
| Name | Arango |
|---|---|
| ID | 8949 |
| Nationality | Venezuela |
| Club | Mallorca |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 179cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 18 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
