80 Aromga (Arango) PES 2009
| Name | Aromga |
|---|---|
| Real Name | Arango |
| ID | 74485 |
| Real ID | 8949 |
| Nationality | Venezuela |
| Club | Free Agent |
| National Team | Training8 |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 179cm |
| Weight | 74kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
80
Attack
44
Defence
80
Body Balance
80
Stamina
83
Top Speed
80
Acceleration
78
Response
82
Agility
82
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
77
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
82
Shot Power
83
Shot Technique
81
Free Kick Accuracy
80
Swerve
77
Header
83
Jump
84
Technique
76
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
- Shooting from Distance
- Centre
| Name | Aromga |
|---|---|
| Real Name | Arango |
| ID | 74485 |
| Real ID | 8949 |
| Nationality | Venezuela |
| Club | Free Agent |
| National Team | Training8 |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 179cm |
| Weight | 74kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
