75 Arca PES 2008
| Name | Arca |
|---|---|
| ID | 32263 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Middlesbrough |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 3 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
71
Defence
72
Body Balance
75
Stamina
83
Top Speed
76
Acceleration
76
Response
79
Agility
87
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
81
Shot Power
72
Shot Technique
77
Free Kick Accuracy
78
Swerve
75
Header
80
Jump
87
Technique
75
Aggression
78
Mentality
50
GK Skills
82
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Tactical Dribbling
- Passing
- Side
| Name | Arca |
|---|---|
| ID | 32263 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Middlesbrough |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 3 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
