73 Arca PES 2009
| Name | Arca |
|---|---|
| ID | 32263 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Teesside |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 20 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
69
Defence
72
Body Balance
79
Stamina
73
Top Speed
74
Acceleration
76
Response
77
Agility
87
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
79
Shot Power
72
Shot Technique
77
Free Kick Accuracy
78
Swerve
75
Header
80
Jump
86
Technique
68
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
82
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Tactical Dribbling
- Passing
- Side
- Outside of the Boot
| Name | Arca |
|---|---|
| ID | 32263 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Teesside |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 20 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
