75 Arizmendi PES 2008
| Name | Arizmendi |
|---|---|
| Full Name | Ángel Javier Arizmendi |
| ID | 7304 |
| Nationality | Spain |
| Club | Valencia CF |
| National Team | Spain |
| Position | SS |
| Favoured Side | Right |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 19 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
81
Attack
39
Defence
79
Body Balance
78
Stamina
77
Top Speed
81
Acceleration
76
Response
80
Agility
84
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
80
Shot Power
76
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
63
Swerve
76
Header
73
Jump
80
Technique
78
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Tactical Dribbling
- Reaction
- Side
| Name | Arizmendi |
|---|---|
| Full Name | Ángel Javier Arizmendi |
| ID | 7304 |
| Nationality | Spain |
| Club | Valencia CF |
| National Team | Spain |
| Position | SS |
| Favoured Side | Right |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 19 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

