76 Arizmendi PES 2010
| Name | Arizmendi |
|---|---|
| Full Name | Ángel Javier Arizmendi |
| ID | 7304 |
| Nationality | Spain |
| Club | Zar Blanco/Azul |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 19 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
79
Attack
56
Defence
79
Body Balance
76
Stamina
78
Top Speed
82
Acceleration
76
Response
82
Agility
84
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
84
Shot Power
76
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
63
Swerve
76
Header
73
Jump
80
Technique
78
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
5
Condition
Skills
- S01 Reaction
- Tactical Dribbling
- Side
| Name | Arizmendi |
|---|---|
| Full Name | Ángel Javier Arizmendi |
| ID | 7304 |
| Nationality | Spain |
| Club | Zar Blanco/Azul |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 19 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
