77 Ashley Young PES 2008
| Name | Ashley Young |
|---|---|
| Full Name | Ashley Young |
| ID | 34641 |
| Nationality | England |
| Club | Aston Villa |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
48
Defence
75
Body Balance
83
Stamina
85
Top Speed
84
Acceleration
76
Response
81
Agility
80
Dribble Accuracy
81
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
83
Shot Power
75
Shot Technique
78
Free Kick Accuracy
78
Swerve
70
Header
80
Jump
78
Technique
77
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
77
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Side
| Name | Ashley Young |
|---|---|
| Full Name | Ashley Young |
| ID | 34641 |
| Nationality | England |
| Club | Aston Villa |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 7 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
