81 Ashley Young PES 2009
| Name | Ashley Young |
|---|---|
| Full Name | Ashley Young |
| ID | 34641 |
| Nationality | England |
| Club | West Midlands Village |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
49
Defence
75
Body Balance
83
Stamina
87
Top Speed
88
Acceleration
76
Response
84
Agility
82
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
79
Short Pass Speed
84
Long Pass Accuracy
80
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
81
Shot Power
75
Shot Technique
78
Free Kick Accuracy
78
Swerve
70
Header
80
Jump
80
Technique
83
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
77
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Shooting from Distance
- Side
- Outside of the Boot
| Name | Ashley Young |
|---|---|
| Full Name | Ashley Young |
| ID | 34641 |
| Nationality | England |
| Club | West Midlands Village |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 7 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
