60 Ayew PES 2008
| Name | Ayew |
|---|---|
| Full Name | André Ayew |
| ID | 37028 |
| Nationality | Ghana |
| Club | Olympique de Marseille |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 17 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 29 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
58
Attack
64
Defence
73
Body Balance
78
Stamina
78
Top Speed
80
Acceleration
68
Response
74
Agility
73
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
64
Long Pass Speed
57
Shot Accuracy
74
Shot Power
59
Shot Technique
59
Free Kick Accuracy
58
Swerve
64
Header
78
Jump
71
Technique
64
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
60
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Ayew |
|---|---|
| Full Name | André Ayew |
| ID | 37028 |
| Nationality | Ghana |
| Club | Olympique de Marseille |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 17 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 29 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
