62 Ayew PES 2010
| Name | Ayew |
|---|---|
| Full Name | André Ayew |
| ID | 37028 |
| Nationality | Ghana |
| Club | Free Agent |
| National Team | Ghana |
| Position | WF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 176cm |
| Weight | 72kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
52
Defence
69
Body Balance
74
Stamina
80
Top Speed
75
Acceleration
71
Response
78
Agility
83
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
57
Shot Accuracy
73
Shot Power
69
Shot Technique
59
Free Kick Accuracy
58
Swerve
64
Header
78
Jump
76
Technique
64
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
3
Condition
Skills
- Tactical Dribbling
| Name | Ayew |
|---|---|
| Full Name | André Ayew |
| ID | 37028 |
| Nationality | Ghana |
| Club | Free Agent |
| National Team | Ghana |
| Position | WF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 176cm |
| Weight | 72kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
