69 Aythami PES 2008
| Name | Aythami |
|---|---|
| Full Name | Aythami Artiles |
| ID | 36870 |
| Nationality | Spain |
| Club | Deportivo La Coruña |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 25 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
50
Attack
73
Defence
79
Body Balance
71
Stamina
78
Top Speed
71
Acceleration
74
Response
68
Agility
66
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
52
Shot Accuracy
74
Shot Power
60
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
54
Swerve
77
Header
75
Jump
67
Technique
59
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Aythami |
|---|---|
| Full Name | Aythami Artiles |
| ID | 36870 |
| Nationality | Spain |
| Club | Deportivo La Coruña |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 25 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
