71 Aythami PES 2010
| Name | Aythami |
|---|---|
| Full Name | Aythami Artiles |
| ID | 36870 |
| Nationality | Spain |
| Club | Xrz Azul |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 23 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
50
Attack
73
Defence
79
Body Balance
76
Stamina
71
Top Speed
71
Acceleration
74
Response
68
Agility
72
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
79
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
77
Long Pass Speed
52
Shot Accuracy
74
Shot Power
60
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
54
Swerve
77
Header
78
Jump
67
Technique
59
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Aythami |
|---|---|
| Full Name | Aythami Artiles |
| ID | 36870 |
| Nationality | Spain |
| Club | Xrz Azul |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 23 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
