68 Baird PES 2010
| Name | Baird |
|---|---|
| Full Name | Chris Baird |
| ID | 4993 |
| Nationality | Northern Ireland |
| Club | West London White |
| National Team | Northern Ireland |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 6 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
74
Defence
81
Body Balance
75
Stamina
75
Top Speed
71
Acceleration
71
Response
69
Agility
71
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
79
Shot Power
60
Shot Technique
59
Free Kick Accuracy
66
Swerve
75
Header
79
Jump
70
Technique
75
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Baird |
|---|---|
| Full Name | Chris Baird |
| ID | 4993 |
| Nationality | Northern Ireland |
| Club | West London White |
| National Team | Northern Ireland |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 6 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

