74 Berazzo (C. Baird) PES 2008
| Name | Berazzo |
|---|---|
| Real Name | C. Baird |
| Full Name | Chris Baird |
| ID | 70529 |
| Real ID | 4993 |
| Nationality | Northern Ireland |
| Club | Free Agent |
| National Team | Northern Ireland |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 76kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
73
Defence
80
Body Balance
80
Stamina
80
Top Speed
74
Acceleration
71
Response
72
Agility
71
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
79
Shot Power
60
Shot Technique
59
Free Kick Accuracy
66
Swerve
71
Header
76
Jump
70
Technique
75
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Berazzo |
|---|---|
| Real Name | C. Baird |
| Full Name | Chris Baird |
| ID | 70529 |
| Real ID | 4993 |
| Nationality | Northern Ireland |
| Club | Free Agent |
| National Team | Northern Ireland |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 76kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
