74 Balcon PES 2010
| Name | Balcon |
|---|---|
| Full Name | Joey Barton |
| ID | 69649 |
| Real ID | 4113 |
| Nationality | England |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 70kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
71
Attack
72
Defence
80
Body Balance
87
Stamina
75
Top Speed
77
Acceleration
77
Response
75
Agility
76
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
79
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
81
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
76
Shot Power
68
Shot Technique
71
Free Kick Accuracy
75
Swerve
68
Header
76
Jump
75
Technique
75
Aggression
60
Mentality
50
GK Skills
76
Team Work
4
Condition
Skills
- S01 Reaction
- S08 Slide Tackle
| Name | Balcon |
|---|---|
| Full Name | Joey Barton |
| ID | 69649 |
| Real ID | 4113 |
| Nationality | England |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 70kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players