88 Ballack PES 2009
| Name | Ballack |
|---|---|
| ID | 1010 |
| Nationality | Germany |
| Club | London FC |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 13 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
86
Attack
56
Defence
89
Body Balance
80
Stamina
72
Top Speed
72
Acceleration
80
Response
74
Agility
86
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
86
Short Pass Accuracy
97
Short Pass Speed
85
Long Pass Accuracy
87
Long Pass Speed
81
Shot Accuracy
90
Shot Power
83
Shot Technique
80
Free Kick Accuracy
74
Swerve
90
Header
85
Jump
85
Technique
78
Aggression
85
Mentality
50
GK Skills
86
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Tactical Dribbling
- Passing
- Shooting from Distance
- Centre
- Penalties
- One-Touch Pass
- Outside of the Boot
| Name | Ballack |
|---|---|
| ID | 1010 |
| Nationality | Germany |
| Club | London FC |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 13 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
