89 Kruger (Ballack) PES 2008
| Name | Kruger |
|---|---|
| Real Name | Ballack |
| ID | 66546 |
| Real ID | 1010 |
| Nationality | Germany |
| Club | Free Agent |
| National Team | Germany |
| Position | AMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 85kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
83
Attack
56
Defence
89
Body Balance
76
Stamina
84
Top Speed
73
Acceleration
79
Response
74
Agility
86
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
86
Short Pass Accuracy
97
Short Pass Speed
85
Long Pass Accuracy
87
Long Pass Speed
83
Shot Accuracy
93
Shot Power
83
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
74
Swerve
90
Header
85
Jump
85
Technique
80
Aggression
83
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Tactical Dribbling
- Positioning
- Passing
- Shooting from Distance
- Centre
- One-Touch Pass
| Name | Kruger |
|---|---|
| Real Name | Ballack |
| ID | 66546 |
| Real ID | 1010 |
| Nationality | Germany |
| Club | Free Agent |
| National Team | Germany |
| Position | AMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 85kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
