75 Balmont PES 2010
| Name | Balmont |
|---|---|
| Full Name | Florent Balmont |
| ID | 4294 |
| Nationality | France |
| Club | LOSC Lille Métropole |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 168cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 4 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
63
Defence
70
Body Balance
87
Stamina
78
Top Speed
82
Acceleration
78
Response
85
Agility
82
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
79
Shot Power
64
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
76
Swerve
66
Header
73
Jump
73
Technique
74
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
6
Condition
Skills
- Dribbling
- Side
| Name | Balmont |
|---|---|
| Full Name | Florent Balmont |
| ID | 4294 |
| Nationality | France |
| Club | LOSC Lille Métropole |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 168cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 4 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
