67 Bardsley PES 2008
| Name | Bardsley |
|---|---|
| Full Name | Phil Bardsley |
| ID | 9043 |
| Nationality | England |
| Club | Manchester United |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 26 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
59
Attack
66
Defence
74
Body Balance
75
Stamina
78
Top Speed
74
Acceleration
72
Response
72
Agility
71
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
59
Shot Accuracy
72
Shot Power
60
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
62
Swerve
69
Header
79
Jump
69
Technique
62
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Bardsley |
|---|---|
| Full Name | Phil Bardsley |
| ID | 9043 |
| Nationality | England |
| Club | Manchester United |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 26 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
