74 Bardsley PES 2009
| Name | Bardsley |
|---|---|
| Full Name | Phil Bardsley |
| ID | 9043 |
| Nationality | England |
| Club | Wearside |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 2 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
70
Defence
75
Body Balance
81
Stamina
78
Top Speed
77
Acceleration
76
Response
75
Agility
74
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
59
Shot Accuracy
72
Shot Power
60
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
62
Swerve
69
Header
79
Jump
73
Technique
64
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | Bardsley |
|---|---|
| Full Name | Phil Bardsley |
| ID | 9043 |
| Nationality | England |
| Club | Wearside |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 2 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
