93 Baroini (Baresi) PES 2008
| Name | Baroini |
|---|---|
| Real Name | Baresi |
| Full Name | Franco Baresi |
| ID | 68344 |
| Real ID | 2808 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Italy |
| Position | SWP |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 70kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
98
Defence
86
Body Balance
80
Stamina
87
Top Speed
79
Acceleration
95
Response
83
Agility
80
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
81
Short Pass Accuracy
80
Short Pass Speed
88
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
76
Shot Accuracy
81
Shot Power
75
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
55
Swerve
77
Header
80
Jump
85
Technique
72
Aggression
98
Mentality
50
GK Skills
98
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Passing
- Marking
- Sliding Tackle
- Covering
- Defensive Control
| Name | Baroini |
|---|---|
| Real Name | Baresi |
| Full Name | Franco Baresi |
| ID | 68344 |
| Real ID | 2808 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Italy |
| Position | SWP |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 70kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
