94 Baroini (Baresi) PES 2010
| Name | Baroini |
|---|---|
| Real Name | Baresi |
| Full Name | Franco Baresi |
| ID | 68344 |
| Real ID | 2808 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 70kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
98
Defence
86
Body Balance
86
Stamina
80
Top Speed
79
Acceleration
95
Response
83
Agility
80
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
81
Short Pass Accuracy
80
Short Pass Speed
83
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
78
Shot Power
75
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
67
Swerve
77
Header
80
Jump
85
Technique
75
Aggression
98
Mentality
50
GK Skills
98
Team Work
6
Condition
Skills
- S02 Passer
- S07 Man Marking
- S08 Slide Tackle
- S09 Covering
- S10 DF Leader
- P08 Pinpoint Pass
- P18 Extra Attacker
| Name | Baroini |
|---|---|
| Real Name | Baresi |
| Full Name | Franco Baresi |
| ID | 68344 |
| Real ID | 2808 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 70kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players