74 Baronio PES 2009
| Name | Baronio |
|---|---|
| ID | 2167 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 74kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
64
Defence
78
Body Balance
76
Stamina
71
Top Speed
67
Acceleration
71
Response
72
Agility
78
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
81
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
83
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
84
Shot Power
69
Shot Technique
82
Free Kick Accuracy
79
Swerve
70
Header
69
Jump
80
Technique
67
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Playmaking
- Shooting from Distance
- Centre
- One-Touch Pass
| Name | Baronio |
|---|---|
| ID | 2167 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 74kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players