74 Baronio PES 2010
| Name | Baronio |
|---|---|
| ID | 2167 |
| Nationality | Italy |
| Club | S.S. Lazio |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 33 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
64
Defence
78
Body Balance
76
Stamina
71
Top Speed
67
Acceleration
71
Response
72
Agility
78
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
83
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
83
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
84
Shot Power
69
Shot Technique
78
Free Kick Accuracy
79
Swerve
70
Header
69
Jump
80
Technique
65
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
77
Team Work
4
Condition
Skills
- Playmaking
- Shooting from Distance
- Centre
| Name | Baronio |
|---|---|
| ID | 2167 |
| Nationality | Italy |
| Club | S.S. Lazio |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 33 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
