72 Beck (G. Bale) PES 2008
| Name | Beck |
|---|---|
| Real Name | G. Bale |
| Full Name | Gareth Bale |
| ID | 101032 |
| Real ID | 35496 |
| Nationality | Wales |
| Club | Free Agent |
| National Team | Wales |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 74kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
64
Defence
73
Body Balance
76
Stamina
78
Top Speed
78
Acceleration
67
Response
73
Agility
73
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
81
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
78
Shot Power
60
Shot Technique
79
Free Kick Accuracy
81
Swerve
68
Header
75
Jump
75
Technique
65
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Beck |
|---|---|
| Real Name | G. Bale |
| Full Name | Gareth Bale |
| ID | 101032 |
| Real ID | 35496 |
| Nationality | Wales |
| Club | Free Agent |
| National Team | Wales |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 74kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
