73 Beck (G. Bale) PES 2009
| Name | Beck |
|---|---|
| Real Name | G. Bale |
| Full Name | Gareth Bale |
| ID | 101032 |
| Real ID | 35496 |
| Nationality | Wales |
| Club | Free Agent |
| National Team | Wales |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 74kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
56
Defence
73
Body Balance
77
Stamina
84
Top Speed
78
Acceleration
69
Response
72
Agility
74
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
81
Long Pass Accuracy
80
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
83
Shot Power
66
Shot Technique
83
Free Kick Accuracy
86
Swerve
68
Header
75
Jump
75
Technique
73
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Beck |
|---|---|
| Real Name | G. Bale |
| Full Name | Gareth Bale |
| ID | 101032 |
| Real ID | 35496 |
| Nationality | Wales |
| Club | Free Agent |
| National Team | Wales |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 74kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
