74 Belhadj PES 2008
| Name | Belhadj |
|---|---|
| ID | 34509 |
| Nationality | Algeria |
| Club | Olympique Lyonnais |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 175cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 21 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
60
Defence
80
Body Balance
80
Stamina
83
Top Speed
77
Acceleration
74
Response
78
Agility
80
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
74
Shot Power
59
Shot Technique
74
Free Kick Accuracy
76
Swerve
64
Header
73
Jump
74
Technique
65
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Tactical Dribbling
| Name | Belhadj |
|---|---|
| ID | 34509 |
| Nationality | Algeria |
| Club | Olympique Lyonnais |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 175cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 21 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
