80 Belhadj PES 2010
| Name | Belhadj |
|---|---|
| ID | 34509 |
| Nationality | Algeria |
| Club | Pompy |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 39 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
76
Attack
52
Defence
80
Body Balance
82
Stamina
83
Top Speed
77
Acceleration
74
Response
78
Agility
85
Dribble Accuracy
86
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
85
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
87
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
84
Shot Power
65
Shot Technique
74
Free Kick Accuracy
76
Swerve
64
Header
73
Jump
90
Technique
82
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
6
Condition
Skills
- S14 Quick Turn
- P01 Overlapping Run
- Dribbling
- Tactical Dribbling
| Name | Belhadj |
|---|---|
| ID | 34509 |
| Nationality | Algeria |
| Club | Pompy |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 39 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
