77 Berger PES 2008
| Name | Berger |
|---|---|
| ID | 992 |
| Nationality | Czech Republic |
| Club | Aston Villa |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 23 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
77
Attack
44
Defence
80
Body Balance
80
Stamina
72
Top Speed
78
Acceleration
72
Response
75
Agility
86
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
81
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
82
Long Pass Accuracy
80
Long Pass Speed
78
Shot Accuracy
87
Shot Power
76
Shot Technique
82
Free Kick Accuracy
83
Swerve
66
Header
67
Jump
82
Technique
75
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
- Shooting from Distance
| Name | Berger |
|---|---|
| ID | 992 |
| Nationality | Czech Republic |
| Club | Aston Villa |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 23 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
