72 Berger PES 2010
| Name | Berger |
|---|---|
| ID | 992 |
| Nationality | Czech Republic |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 35 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 78kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
76
Attack
49
Defence
77
Body Balance
71
Stamina
74
Top Speed
70
Acceleration
72
Response
70
Agility
81
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
80
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
84
Shot Power
75
Shot Technique
80
Free Kick Accuracy
83
Swerve
66
Header
66
Jump
80
Technique
69
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
3
Condition
Skills
- S01 Reaction
- Shooting from Distance
| Name | Berger |
|---|---|
| ID | 992 |
| Nationality | Czech Republic |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 35 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 78kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players