59 Biabiany PES 2009
| Name | Biabiany |
|---|---|
| Full Name | Jonathan Biabiany |
| ID | 35487 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 175cm |
| Weight | 70kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
37
Defence
73
Body Balance
72
Stamina
76
Top Speed
73
Acceleration
66
Response
71
Agility
70
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
64
Short Pass Speed
63
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
72
Shot Power
65
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
62
Swerve
67
Header
77
Jump
74
Technique
71
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
62
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Biabiany |
|---|---|
| Full Name | Jonathan Biabiany |
| ID | 35487 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 175cm |
| Weight | 70kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players