68 Biabiany PES 2010
| Name | Biabiany |
|---|---|
| Full Name | Jonathan Biabiany |
| ID | 35487 |
| Nationality | France |
| Club | Parma F.C. |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 20 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
35
Defence
73
Body Balance
75
Stamina
85
Top Speed
86
Acceleration
70
Response
84
Agility
80
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
72
Shot Power
70
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
66
Swerve
69
Header
78
Jump
78
Technique
83
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition
Skills
- Dribbling
| Name | Biabiany |
|---|---|
| Full Name | Jonathan Biabiany |
| ID | 35487 |
| Nationality | France |
| Club | Parma F.C. |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 20 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
