74 Bodipo PES 2008
| Name | Bodipo |
|---|---|
| ID | 7269 |
| Nationality | Equatorial Guinea |
| Club | Deportivo La Coruña |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
81
Attack
34
Defence
83
Body Balance
84
Stamina
78
Top Speed
80
Acceleration
81
Response
83
Agility
76
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
62
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
81
Shot Accuracy
75
Shot Power
82
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
55
Swerve
74
Header
83
Jump
80
Technique
94
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
- Defensive Positioning
- Centre
| Name | Bodipo |
|---|---|
| ID | 7269 |
| Nationality | Equatorial Guinea |
| Club | Deportivo La Coruña |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 7 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
