76 Bodipo PES 2009
| Name | Bodipo |
|---|---|
| ID | 7269 |
| Nationality | Equatorial Guinea |
| Club | R.C. Deportivo la Coruña |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 23 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
80
Attack
34
Defence
83
Body Balance
76
Stamina
84
Top Speed
80
Acceleration
83
Response
83
Agility
76
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
62
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
77
Shot Power
82
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
55
Swerve
77
Header
84
Jump
80
Technique
94
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Reaction
- Defensive Positioning
- Centre
| Name | Bodipo |
|---|---|
| ID | 7269 |
| Nationality | Equatorial Guinea |
| Club | R.C. Deportivo la Coruña |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 23 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
