94 Bohren (Boban) PES 2008
| Name | Bohren |
|---|---|
| Real Name | Boban |
| ID | 67695 |
| Real ID | 2159 |
| Nationality | Croatia |
| Club | Masterleague Hide3 |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
86
Attack
67
Defence
85
Body Balance
79
Stamina
84
Top Speed
78
Acceleration
83
Response
80
Agility
91
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
93
Short Pass Accuracy
92
Short Pass Speed
92
Long Pass Accuracy
90
Long Pass Speed
83
Shot Accuracy
90
Shot Power
85
Shot Technique
77
Free Kick Accuracy
75
Swerve
78
Header
74
Jump
90
Technique
83
Aggression
86
Mentality
50
GK Skills
82
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Playmaking
- 1-on-1 Scoring
- Shooting from Distance
- Centre
- One-Touch Pass
| Name | Bohren |
|---|---|
| Real Name | Boban |
| ID | 67695 |
| Real ID | 2159 |
| Nationality | Croatia |
| Club | Masterleague Hide3 |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 9 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
