91 Bohren (Boban) PES 2009
| Name | Bohren |
|---|---|
| Real Name | Boban |
| ID | 67695 |
| Real ID | 2159 |
| Nationality | Croatia |
| Club | Belgium |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 869 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
84
Attack
67
Defence
85
Body Balance
83
Stamina
79
Top Speed
78
Acceleration
83
Response
80
Agility
91
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
92
Short Pass Accuracy
86
Short Pass Speed
87
Long Pass Accuracy
83
Long Pass Speed
83
Shot Accuracy
86
Shot Power
85
Shot Technique
77
Free Kick Accuracy
80
Swerve
78
Header
74
Jump
92
Technique
83
Aggression
86
Mentality
50
GK Skills
82
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Playmaking
- Shooting from Distance
- One-Touch Pass
- Outside of the Boot
| Name | Bohren |
|---|---|
| Real Name | Boban |
| ID | 67695 |
| Real ID | 2159 |
| Nationality | Croatia |
| Club | Belgium |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 869 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
