62 Bojan Krkic PES 2008
| Name | Bojan Krkic |
|---|---|
| Full Name | Bojan Krkić |
| ID | 36765 |
| Nationality | Spain |
| Club | F.C. Barcelona |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 17 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 169cm |
| Weight | 62kg |
| Shirt Number | 35 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
38
Defence
65
Body Balance
82
Stamina
73
Top Speed
88
Acceleration
73
Response
87
Agility
80
Dribble Accuracy
83
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
71
Shot Accuracy
72
Shot Power
73
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
66
Swerve
66
Header
75
Jump
83
Technique
77
Aggression
62
Mentality
50
GK Skills
60
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Bojan Krkic |
|---|---|
| Full Name | Bojan Krkić |
| ID | 36765 |
| Nationality | Spain |
| Club | F.C. Barcelona |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 17 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 169cm |
| Weight | 62kg |
| Shirt Number | 35 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
