73 Bojan PES 2009
| Name | Bojan |
|---|---|
| Full Name | Bojan Krkić |
| ID | 36765 |
| Nationality | Spain |
| Club | FC Barcelona |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 11 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
82
Attack
38
Defence
70
Body Balance
76
Stamina
84
Top Speed
86
Acceleration
83
Response
85
Agility
84
Dribble Accuracy
84
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
82
Shot Accuracy
74
Shot Power
78
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
66
Swerve
68
Header
75
Jump
84
Technique
83
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Outside of the Boot
| Name | Bojan |
|---|---|
| Full Name | Bojan Krkić |
| ID | 36765 |
| Nationality | Spain |
| Club | FC Barcelona |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 11 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
