87 Bolque PES 2008
| Name | Bolque |
|---|---|
| ID | 68313 |
| Real ID | 2777 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
92
Defence
88
Body Balance
80
Stamina
86
Top Speed
78
Acceleration
77
Response
79
Agility
78
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
79
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
76
Shot Power
76
Shot Technique
68
Free Kick Accuracy
63
Swerve
77
Header
84
Jump
73
Technique
79
Aggression
82
Mentality
50
GK Skills
77
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Marking
| Name | Bolque |
|---|---|
| ID | 68313 |
| Real ID | 2777 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
