78 Bolque PES 2010
| Name | Bolque |
|---|---|
| ID | 68313 |
| Real ID | 2777 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 74kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
60
Attack
88
Defence
84
Body Balance
80
Stamina
77
Top Speed
75
Acceleration
80
Response
75
Agility
75
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
75
Shot Power
65
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
63
Swerve
83
Header
80
Jump
73
Technique
65
Aggression
82
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
6
Condition
Skills
- S07 Man Marking
- S09 Covering
- S10 DF Leader
| Name | Bolque |
|---|---|
| ID | 68313 |
| Real ID | 2777 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 74kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players