62 Bong PES 2008
| Name | Bong |
|---|---|
| Full Name | Gaëtan Bong |
| ID | 33817 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 45 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
62
Attack
60
Defence
78
Body Balance
75
Stamina
78
Top Speed
75
Acceleration
74
Response
70
Agility
71
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
61
Shot Accuracy
73
Shot Power
62
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
63
Swerve
66
Header
77
Jump
75
Technique
65
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Bong |
|---|---|
| Full Name | Gaëtan Bong |
| ID | 33817 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 45 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players