69 Bong PES 2010
| Name | Bong |
|---|---|
| Full Name | Gaëtan Bong |
| ID | 33817 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | Valenciennes FC |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 24 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
62
Attack
59
Defence
74
Body Balance
76
Stamina
80
Top Speed
77
Acceleration
70
Response
75
Agility
73
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
61
Shot Accuracy
73
Shot Power
62
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
63
Swerve
66
Header
77
Jump
72
Technique
65
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Bong |
|---|---|
| Full Name | Gaëtan Bong |
| ID | 33817 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | Valenciennes FC |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 24 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
