69 Bonnart PES 2008
| Name | Bonnart |
|---|---|
| Full Name | Laurent Bonnart |
| ID | 7692 |
| Nationality | France |
| Club | Olympique de Marseille |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 62kg |
| Shirt Number | 24 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
66
Defence
85
Body Balance
76
Stamina
85
Top Speed
73
Acceleration
75
Response
70
Agility
72
Dribble Accuracy
69
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
74
Shot Power
69
Shot Technique
74
Free Kick Accuracy
71
Swerve
68
Header
69
Jump
72
Technique
68
Aggression
79
Mentality
50
GK Skills
83
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Long Throw
| Name | Bonnart |
|---|---|
| Full Name | Laurent Bonnart |
| ID | 7692 |
| Nationality | France |
| Club | Olympique de Marseille |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 62kg |
| Shirt Number | 24 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
