79 Bonnart PES 2010
| Name | Bonnart |
|---|---|
| Full Name | Laurent Bonnart |
| ID | 7692 |
| Nationality | France |
| Club | Olympique de Marseille |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 171cm |
| Weight | 62kg |
| Shirt Number | 24 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
66
Defence
85
Body Balance
84
Stamina
79
Top Speed
83
Acceleration
75
Response
84
Agility
72
Dribble Accuracy
83
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
74
Shot Power
69
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
71
Swerve
68
Header
69
Jump
72
Technique
70
Aggression
79
Mentality
50
GK Skills
83
Team Work
7
Condition
Skills
- S07 Man Marking
- S13 Long Throw
| Name | Bonnart |
|---|---|
| Full Name | Laurent Bonnart |
| ID | 7692 |
| Nationality | France |
| Club | Olympique de Marseille |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 171cm |
| Weight | 62kg |
| Shirt Number | 24 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
